Fitness Kotva

pondělí, 01.09.2014

Cesta za snem trvala čtyři roky

Napoprvé je na cestě za vysněným fitness centrem ‚předběhli‘ městští policisté, s vedením Kotvy však Petr Osten a Petr Ožďan dokázali najít společnou řeč. Výsledkem je unikátní sportovní a relaxační centrum Fitness Kotva ve 4. patře obchodního domu.

Jak vznikla myšlenka umístit Vaše fitness centrum do prostor obchodního domu?

S kolegou jsme již delší čas měli zájem provozovat sportovní centrum, ale vhodné prostory, zvláště v centru Prahy, není jednoduché najít. Vlastně to začalo před lety, kdy jsme chtěli na Petrském náměstí vybudovat multifunkční centrum spojené s relaxací a programy pro občany Prahy 1. Vedení městské části nás v tomto chtělo podporovat, ale o prostory měli zájem i další adepti a vítězem výběrového řízení se nakonec stala Městská policie.

Po tomto neúspěchu nám pomohl náš kamarád, který v OD Kotva provozoval svůj podnik. Vše mělo svůj logický vývoj a po našich jednáních a mnoha prezentacích se OD Kotva rozhodla pro nás, byť bylo více zájemců o provozování centra. Celá tato práce až k samotnému otevření trvala 4 roky. Mnoho lidí vidí výsledek, ale málokdo si uvědomí, co nás to stálo a stojí, aby centrum bylo konkurenceschopné. Z našeho pohledu se to povedlo a zákazníci jsou spokojeni. 

Proč Vaše volba padla zrovna na Kotvu?

Chtěli jsme se pohybovat v centru Prahy a tolik možností nebylo. Vycházeli jsme z dostupnosti pro zákazníky a samozřejmě ekonomika byla prioritní, takže jednání s OD Kotva byla pro nás velmi důležitá. Naštěstí ve vedení OD Kotvy jsou profesionálové, kteří rozumí své práci a potřebám svých současných i budoucích nájemců. Také náš záměr jim vyhovoval včetně toho, že jsme česká společnost. S odstupem času to hodnotíme jako správné rozhodnutí. Z těchto důvodů investujeme dále a rozšiřujeme se.

To je pravda. Čtvrté patro je místem, kde se nyní velmi intenzivně budují Vaše nové prostory. Co jste pro zákazníky Kotvy připravili?

Jak jsem již zmiňoval, tak se rozšiřujeme o dalších 1 100m². Není to však z důvodu, že jsme profitovali z prvního projektu. Financujeme si vše ze svého a předně věříme tomu, že i zde budeme mít úspěch. Je to základní předpoklad. Pro zákazníky jsme připravili mnohé. Za zmínku stojí dva cvičební sály, dvě solné jeskyně (dětská i pro dospělé), SPA zóna, další recepce a samozřejmostí je i příjemné posezení pro zákazníky.

Kdo je typickým klientem Vašeho fitness? Manažer, který si přijde zasportovat v polední pauze? Maminka, která chce být krásná?

Odpověď je prostá - všichni :-). Typickým klientem je ten, který má zájem se starat o své zdraví, či tělesnou krásu. Osvěta ve fitness je poměrně velká a mnoho z nás si uvědomuje, že investice do zdraví má svůj význam. A nemusí jít vždy o krásu. Fitness jako takové je dobrým výchozím bodem i pro ostatní sporty. A pokud někoho činky nebaví, tak věřte, že jsou i jiné způsoby, jak dohnat kondici, sílu, tvar těla, nebo třeba i podpořit ženské křivky.

Říká se, že na cvičení jsou nejtěžší dvě věci - rozhodnout se a hlavně vydržet. Co byste poradili lidem, kteří zrovna přemýšlí, že by si pořídili členství ve fitness klubu?

S tím souhlasím. K rozhodnutí je třeba se dopracovat. Každopádně to souvisí s motivací a udržet si ji je také velmi těžké. Na druhou stranu ... když vidíte výsledky, tak chcete přece více a více. A těm, kteří se neorientují v metodice cvičení a nechtějí si ublížit, tak doporučuji naše osobní trenéry. Tito fitness průvodci vám ukážou, jak na to. Mimochodem klasické členství ani žádné smlouvy s tím spojené nenabízíme. Většinou to u nás funguje tak, že zákazník si sám odhadne své možnosti a vybere si z pestré nabídky ceníku a možnosti čerpání služeb, které poté čerpá.

Odběr novinek

Vážení návštěvníci, pokud nám odešlete svůj email, budete jako první informováni o sezónních módních trendech a tipech, produktových a akčních nabídkách v OD Kotva!

:
Přihlásit k odběru

Otevírací doba

PO - PÁ
9:00 - 20:00
SO 9:00 - 20:00
NE 9:00 - 20:00