Výstava Tibet

pondělí, 16. 4. 2018

Výstava fotografií z východního Tibetu.

V měsících březnu a dubnu můžete v prostorách Kotvy navštívit výstavu fotografií z vesnice Niduo ve východním Tibetu, jejichž autorkou je Anna Dzurenda.

Anna Dzurenda je ukázkou osobnosti, která není osudem jednostranně či jednostrunně poháněna, mísí se v ní zájmy, které se v jedné "duši málokdy odkrývají". Je manažerkou, úspěšnou golfistkou, astroložkou a nyní také spisovatelkou. Snad proto se velmi zvláštní shodou okolností dostala až na "zapomenuté" místo v Tibetu, kde se setkala s lamou Erang Rinpočhem.

Celý příběh začal v roce 2008, kdy Anna v době golfového zájezdu zcela náhodou tohoto Rinpočheho potkala. Sama k tomu říká: "Během neobvyklého setkání s lamou cosi ve mně chtělo vzít jeho dlaně do obou rukou, přiložit si je na čelo a uklonit se mu. Neudělala jsem to, protože jsem se styděla, co by si o mně pomysleli přátelé. Taková hloupost."

Dva roky nato se Anna rozhodla za ním do jeho kláštera jet a poklonit se mu. Několik měsíců hledala místo, kde pobývá, a když ho našla, strávila s ním neuvěřitelných 14 dní. Po návratu se rozhodla o svých životních prožitcích napsat knihu Pohádky mého života, kterou vydala pod uměleckým jménem Annie D. Fox.

Výstavu fotografií naleznete ve 3. patře v blízkosti prodejny Knihy Dobrovský.

 

Otevírací doba

Obchodní dům Po - Ne: 9:00 - 20:00
Supermarket Po - Ne: 7:00 - 22:00